Fatih Buğra Sarper Kişisel Blog

Yaratan Rabb'inin Adıyla Oku!
Veritas Odit Moras

Soru: Tüm Dünya’da Filistin meselesine yoğun ilgi ve destek varken, Avrupa’nın tüm başkentlerinde milyonlarca insan İsveç’lilerin yazdığı “Filistin’e özgürlük” şarkısıyla İsrail’i protesto ederken, ABD’de Batı’lı ünlü sanatçı ve fenomenler eşliğindeki milyonlar ‘Soykırımı durdurun!’ sloganlarıyla meydanlarda boğaz patlatırken; New York, Chicago, California, Londra, Paris gibi birçok metropolde Starbucks, McDonald’s gibi işletmeler boykot sebebiyle birçok şubesini kapatmak zorunda kalmışken niçin ülkemizde Filistin meselesi bu şekilde bir ilgi görmüyor?

Cevap: Bu durum toplum genotipimize zerk edilmiş devşirme ideolojilerin  bünyede oluşturduğu sosyal ve psikolojik zaaflardan kaynaklanıyor.

Birinci Sebep: Kibir.

  Filistinliler, modern (!) Türkiye toplumunun bilinçaltında geri kalmış, maraba bir Müslüman topluluğudur. Yüzümüzü Batı’ya dönüp Osmanlı’ya redd-i miras yaparken bünyede oluşan kibir, milliyet ile insaniyet dengesini kurmaktan toplumumuzu men etmiş durumda.

İkinci Sebep: Yahudi kapitalizminin geri kalmış/gelişmekte olan ülkelerde oluşturduğu “popüler kültür” ve onun cazibedar ürünleri muhakeme yetilerimizi yok etmiştir. Bizde Starbucks’ta kahve içmek yahut McDonalds’da fast food yemek sosyal bir statü meselesidir. Oysa Batı’da bu işletmeler alt kültürün birer unsurudur. Misal, McDonalds domuz etinden sıkılmış fakir zencilerin çocuklarına beef burger yedirdikleri bir mekan adından başka bir şey değildir. Evet, kahve ve fast food müptelası Batı’nın bir kültür basamağı olmayan Starbucks’a veya McDonalds’a “Sizin gahvenize burgerinize mi galdık ey soykırımcılar!” demeleri zor olmamıştır. Nitekim Yahudi malları en büyük darbeyi Batı halkından yemeye devam ediyor. Biz ise “Benim kahvemden ne olacak!” argümanından öteye gidemiyoruz.

Üçüncü Sebep: Anglosakson kalemiyle yazılmış, masonik mürekkeplerle beslenmiş, belgelere değil sloganlara dayalı, temelsiz tarih tezlerine inanmak meseleye kayıtsız kalınmasına sebep oluyor.

  Evet, Siyonizm ile mücadele bilimi, teknolojiyi, iktisadı, stratejik bir aklı yani sistematik bir yaklaşımı gerekli kılıyor. Bu seviyeye ulaşana kadar yaşanan zulümler tekerrür edecek görünüyor. Tüm yaşananlar Batı’da İsrail aleyhinde ters tepti ve Batı halkları Siyonizm karşısında nispeten uyandı diyebiliriz. Bir gün yapılan zulümler öyle bir seviyeye gelecek ki, şu an meydanlardaki milyonlar milyarlara ulaşacak, Batı’lı satılmış yönetimlerin ağzına halklar gem vuracak ve İsrail bu insan selinin karşısında çaresizce yok olacak. Allahualem.

User Image

fbsarper

Merhaba. Ben Fatih Buğra Sarper. 1988 yılında doğdum. İzmir’de büyüdüm. Bilime, bilgiye ve hikmete meraklı bir araştırmacıyım diyebilirim. 2013'den beri çeşitli platformlarda bilim, felsefe, din, medeniyet, düşünce ve evrim teorisi üzerine yazılar yazmaktayım.

Yorum yok

Bir yorum yazın